PEATÜKK 1

PEATÜKK 2

PEATÜKK 3

PEATÜKK 4

PEATÜKK 5

PEATÜKK 6

PEATÜKK 7

Peatükk 1

Peatükk 2

Peatükk 3

Peatükk 4

Peatükk 5

Peatükk 6

Peatükk 7

6.9 JUUSTE TUMEDAMAKS VÄRVIMINE

Kunstlikke värvipigmente saab tumedamaks värvida teiste kunstlike värvipigmentidega ehk eelnevalt värvitud juukseid saab teise värviga tumedamaks värvida.
Juuste tumedamaks värvimisel peab järgima vastandvärvide teooriat – eriti oluline on see blondiks värvitud juuste tumedamaks (kuldsemaks/pruunikamaks) värvimisel, sest juuksed võivad minna rohekaks. Vältimaks rohelise tooni teket, tuleb sellisel juhul värvisegule lisada või eelpigmenteerimise teel juuksesse viia, punakaid pigmente.
Heledate juuste tumedamaks punaseks värvimisel, peab jälgima soovitud punase tooni hulka. Heledale toonile erksa punase lisamine võib tulemuse palju punasemaks jätta kui on värvitoon värvikaardil.
Tumedamaks värvimisel ei ole vaja tavaliselt kasutada püsivärvi, sest juukseid ei ole vaja avada nii, nagu seda on vaja teha heledamaks värvimise puhul. Väga tumedate toonide puhul tuleb jälgida ka seda, et pideva ülevärvimisega ei lisata liigseid pigmente, kuna nii võib juukse värv muutuda palju tumedamaks kui oli soovitud toon. (Näiteks kui värvid seina, siis jääb valge seina siniseks värvimisel kumama hoopis erksam toon kui selle seina puhul, mida on juba korduvalt siniseks värvitud).